Бібліотека

Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова

День рідної мови у бібліотеці

З нагоди відзнP80221-181027ачення Міжнародного дня рідної мови 21 лютого 2018 р. в приміщенні ВНМУ ім. М. І. Пирогова відбувся літературно-мистецький вечір «Ти наше диво калинове, кохана українська мово!».

Свято об’єднало багатонаціональну та багатомовну студентську родину університету. Поезія азербайджанською мовою про державний стяг прозвучала у виконанні студента із Азербайжану Новрузлу Тургута. Вібрацією струни передав красу рідного слова студент з Фінляндії Сімес Юкка. Піснею на мові сінхала присутніх зачарувала студентка Перера Аєша.

Серед учасників свята були ті, хто пробує свої сили в поезії – це сестри Дсілва Кетрін та Дсілва Каролін із Індії, які зворушливо та душевно прочитали власні вірші. І хай вони не будуть поетами, але прагнення прилучитися до таїни творення, до світу художнього слова, пізнати секрети поетичної творчості заслуговують на повагу.

Святковий настрій та душевне тепло подарував гостям свята виступ вокального ансамблю іноземних студентів «Веселка» під керівництвом Білої Наталії Євгеніївни. Вірш Василя Симоненка «Ти знаєш, що ти – людина?» по-особливому гідно прозвучав у виконанні студента із Ізраїля Тамімі Мажда Самера. Знанням українських пісень та поезії студенти довели, що українська мова – та мова, яку можна вивчити та прикипіти душею.

Безцінну й невичерпну духовну скарбницю рідної мови привідкрили гостям свята студенти з України. Вірш Володимира Самійленка «Українська мова» зачитала студентка Дідоренко Наталія ще раз підкресливши, що мова – дорогий безцінний скарб, який потрібно цінувати й берегти. Вірш Ліни Костенко «Мова солов’їна» у виконанні працівниці бібліотеки Бзовської Алли торкнувся душі кожного та заполонив серця любов’ю та красою розуміння рідної української мови. А уміння відкривати красу нового слова передали працівник книгозбірні Лізановська Лілія Федорівна та студент Мошківський Василь, зачитавши поезію білоруської мовою.

Ніжністю та силою водночас вразив виступ студентки університету Дарії Опанащук, яка трепетно та чуйно представила мелодійну та вишукану українську пісню.

Ми всі різні, але любов до рідної материнської мови єднає нас.

Любіть, цінуйте та поважайте рідну мову, адже мова, як і Україна, – у нашому серці, і починається вона з кожного з нас!

Відеорепортаж вечора.

Міжнародний день рідної мови