12 квітня виповнюється 90 років з дня смерті науковця, неаполітанського лікаря-безсрібника і великого гуманіста Джузеппе Москаті (25 липня 1880 – 12 квітня 1927). Він займався вивченням проблеми виникнення діабету. Представник Італії на міжнародному фізіологічному конгресі в Единбурзі у 1923 р. Талановитий головний лікар, вчений, відомий діагност, до якого зверталися за порадою з усієї Італії та з інших країн. Джузеппе Москаті з’єднував науку і віру, лікування тіла і лікування душі. Відрізнявся безкорисливістю, самовідданістю і глибокою побожністю. З людей малого достатку не брав плати, часто сам купував ліки, які виписав або оплачував лікування в лікарні. Крім роботи в госпіталі він вранці безкоштовно відвідував хворих в бідних кварталах Неаполя, а пізно ввечері і вночі приймав пацієнтів як приватний лікар. При цьому Москаті не залишав наукові дослідження і викладацьку діяльність.
Методи його викладання теж були оригінальні. Він завжди звертався до студентів, як до рівних, зважав на їх думку. Джузеппе Москаті все своє життя декларував, що головне в житті – це любов. Він стверджував, що навіть просте співчуття зцілить хворого швидше, ніж байдуже виконання лікарем своїх обов’язків, і переконував у цьому своїх учнів.
25 жовтня 1987 р., через 48 років після смерті, Джузеппе Москаті був канонізований римським папою Іоанном Павлом II, як благочестивий мирянин, котрий використовував професію лікаря для поширення християнства. Днем пам’яті є 16 листопада. Святий вважається покровителем патологоанатомів.
У видавництві «Апостол» вийшла книга українською мовою о. Карло Колонна «Святий Джузеппе Москаті. Роздуми про його чесноти, свідчення і молитви».