Наукова бібліотека

Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова

Атлас: Діабет в Україні / М. Д. Тронько [та ін.] ; Центр мед. статистики, Реєстр хворих на цукр. діабет «NovaDiab», Нац. служба здоров’я України Вип. 1. — Київ : ІНДАР, 2021. — 136 с.

За останнє десятиліття поширеність цукрового діабету і та 2 типу серед людей у віці 20-79 років зросла з 151 млн. (4,6% світового населення на той час) до 463 мільйонів (9,3%). Без достатніх заходів для боротьби з епідемією діабету, ця цифра зростатиме і за експертними оцінками до 2045 року кожен ю-й житель планети може поповнити ряди людей з діабетом

  Негативний вплив діабету виходить далеко за межі здоров’я та благополуччя населення, він також призводить до значних прямих та непрямих витрат на охорону здоров’я, згубних витрат людини з власної кишені, завчасної втрати працездатності та зниження продуктивності праці. За останніми даними Діабетичного Атласу Міжнародної діабетичної федерації (і), глобальні витрати на діабет в 2019 році склали $ 760 млрд. та можуть сягнути $825 млрд. до 2030 року. Цукровий діабет швидко розповсюджується у всьому світі, не зважаючи ані на соціально-економічний статус, ані на національні кордони. Від діабету, на відміну від COVID-19 , не убезпечує ні карантин, ні маска.