Наукова бібліотека

Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова

«Масові штучні голоди : пам’ятаємо, вшановуємо», міжнар. форум (2021 ; Київ). Масові штучні голоди : пам’ятаємо, вшановуємо : матеріали міжнар. форуму, 7 верес., 2021 : пам’яті жертв Голодомору-геноциду українців 1932-1933 рр., до 100-х роковин масового штучного голоду 1921-1923 рр., 75-х роковин масового штучного голоду 1946-1947 рр. / Нак. акад. правових наук України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського, Ін-т укр. мови, Укр. ін-т нац. пам’яті, Нац. музей Голодомору-геноциду, Ін-т дослідження Голодомору, Фундація Укр. Голодомору-геноциду (США) ; ред.: О. Стасюк, В. Сергійчук, В. Малько. — Київ ; Харків : Право, 2021. — 240 с.

Чому йде війна сьогодні в Криму і на Сході України? За ідентичність. За відповідь на питання: хто ми є? Тож все-таки, ми один народ, чи ні? Чи російська історія хай шукає у племінних відносинах свої витоки? Хай не чіпає те, на чому збазована українська нація. Тому сатанинство, яке розгортається у наших опонентів навколо теми Голодомору, це одна зі сторінок глибоко доказова, які лихі літа прийшли на українську землю ще в пам’ятні часи.

  Коли ми говоримо про злочини XX сторіччя «червоної» Москви (мені здається, немає особливої залежності чи ми говоримо про царат, який знущався ще з часів Хмельницького та Виговського, чи про так звану імперську Росію після Полтавського бою, чи про «червону» Росію, суть одна - це Росія, це її політика), а це важлива тема, то розуміємо, що це невід’ємний компонент національного усвідомлення України. Можливо, компонент, який через біду, дуже часто говорить глибше, дотичніше, переконливіше, аніж будь-який фактаж…