2 листопада Наукова бібліотека ВНМУ ім. М. І. Пирогова організувала науково-практичну конференцію «Інформаційна діяльність бібліотек в умовах суспільних змін», яка об’єднала колег методичного об’єднання бібліотек ЗВО м. Вінниці та фахових медичних коледжів Вінниччини із колегами м. Дніпра та м. Харкова. Участь у конференції взяли керівники найкращих бібліотек України. І. В. Киричок, директор НБ Харківського національного медичного університету, презентувала свою доповідь «Університетська бібліотека у воєнних реаліях прифронтового міста», яка розкрила складність і важливість роботи бібліотек у воєнний період, коли доступ до знань та інформації не втрачає важливості, а щоденні робочі будні зустрічаються з ризиками та викликами жахливої війни.
Окрему увагу заслуговує доповідь Т. О. Колесникової, директора Наукової бібліотеки Українського державного університету науки і технологій, яка стосувалася теми «Подолання викликів в організації інформаційної підтримки освітньо-наукової діяльності ЗВО України під час кризи найвищого рівня». Під час доповіді було розкрито важливі аспекти та стратегії, які використовуються для забезпечення інформаційної підтримки освітньо-наукової сфери в умовах кризи, а також надано рекомендації щодо подолання цих викликів. Розумінню сучасних викликів та можливостей для розвитку публічних бібліотек сприяв виступ Т. М. Марченко, завідувача науково-методичного відділу ВОУНБ ім. В. Отамановського «Публічні бібліотеки: тенденції та виклики сьогодення».
Фахівці нашої бібліотеки також представили бібліотечній спільноті цікаві та важливі аспекти роботи нашої бібліотеки. І. В. Гулик, О. А. Юрчишина та Л. Б. Щукіна поділилися власним досвідом популяризації художніх, краєзнавчих та рідкісних медичних видань. Н. М. Кравчук, директор Наукової бібліотеки ВНМУ ім. М. І. Пирогова презентувала аналіз видання «Бібліотека і читач в ракурсі соціологічних досліджень».
Бібліотеки ЗВО м. Вінниці представляли Білоус В. С., директор бібліотеки ВДПУ імені Михайла Коцюбинського, Карпусь Л. В., завідувач інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки ВТЕІ та Т. І. Міщан, директор Наукової бібліотеки ДонНУ імені Василя Стуса, які поділилися власним досвідом роботи в сучасних умовах.
Дякуємо усім учасникам конференції, членам методичного об’єднання за професійну небайдужість, активність та безцінний досвід. З найбільшою вдячністю висловлюємо подяку Збройним силам України за можливість навчатися та розвиватися в атмосфері безпеки та стабільності.