Книга «Війна пройшлась по їхніх долях» присвячена пам’яті випускників, студентів, науковців і співробітників ВНМУ ім. М. І. Пирогова - учасників Другої світової війни. Перша частина книги «З інституту - на фронт» висвітлює долі тих, хто працював та навчався у Вінницькому медичному інституті у довоєнний час і в період окупації. Чимало з них брали участь у найбільших битвах та військових операціях: у Прикордонній оборонній операції Південно-Західного фронту, героїчній обороні Києва та Харкова, на підступах до Сталінграда, в обороні Заполяр’я, битві за Ленінград, Крим, Москву, Кавказ, Дніпро, у Радянсько-фінській війні...