Наукова бібліотека

Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова

Засідання методичної ради бібліотек ЗВО м. Вінниця

1

Обмін досвідом – запорука успіху та чудовий привід для зустрічі колег. Навіть не дивлячись на те, що формат професійних нарад перейшов у віртуальний простір. 2 липня 2020 р. відбулось онлайн засідання методичної ради бібліотек ЗВО м. Вінниця.

.

Під час зустрічі було розглянуто низку важливих та актуальних питань серед них:

  1. Досвід роботи Мюнхенської бібліотеки в умовах карантину. Заступник директора з ІТ-технологій Наукової бібліотеки ВНМУ ім. М. І. Пирогова В. Ю. Шаповалова представила учасникам нотатки вебінару «Відкриття під час пандемії Covid 19: досвід Мюнхенської міської бібліотеки, Німеччина», який було організовано УБА у співпраці з Goethe-Institut в Україні 17 червня 2020 р.
  2. Специфіка онлайн роботи бібліотек в умовах COVID-19. Під час цього блоку засідання, бібліотеки ЗВО поділились власним досвідом роботи в умовах карантину. Директор Науково-технічної бібліотеки ВНТУ Т. Є. Притуляк визначила головний пріоритет успішної та ефективної роботи, який полягає у тому, що бібліотека всюди та поруч 24 години на добу. Також директори бібліотек поділилися досвідом налагодження внутрішньої комунікації та комунікації з користувачами.
  3. Заступник директора Наукової бібліотеки ВНМУ ім. М. І. Пирогова М. І. Мельник розповіла про міжнародний досвід та рекомендації стосовно обсервації книг.
  4. Виклики та зміни в подальшій роботі бібліотек проаналізувала та представила директор Наукової бібліотеки ВНМУ ім. М. І. Пирогова Н. М. Кравчук.

Також в рамках визначеного блоку питань методист Наукової бібліотеки ВНМУ ім. М. І. Пирогова Я. С. Бондарчук представила презентацію «Самоосвіта сучасного бібліотекаря». В підготовленому матеріалі було зібрано найкращі та безкоштовні онлайн курси за напрямками, які важливо розвивати сучасному бібліотекарю (наукова комунікація, менеджмент, дизайн-мислення, англійська мова, академічна доброчесність, медіаграмотність та ін.).

  1. Заключним етапом зустрічі представників методичної ради стало обговорення подальшої роботи в рамках діяльності методичного об’єднання бібліотек ЗВО м. Вінниці.

В результаті, узагальнюючи міжнародний та власний досвід, учасники зустрічі дійшли висновків:

  • розвивати навики та вміння працівників в умовах дистанційної роботи вдома;
  • переглянути питання формування фондів на електронних носіях;
  • вивчити можливості віддаленої роботи кожного працівника;
  • проаналізувати ситуацію із взаємозамінністю працівників у відділах та можливості їх гнучких навиків у професійній роботі;
  • розвивати нові формати роботи, які будуть сприяти розвитку освіти на шляху уникнення освітньої кризи та ін.

Віртуальна зустріч бібліотечних фахівців була якісною та ефективною, а дружня атмосфера, що супроводжувала захід відчувалась і через монітор. Як висновок бібліотечна спільнота МО бібліотек ЗВО м. Вінниці готова до викликів сьогодення та є чудової професійною командою, яка здатна швидко реагувати на потреби та вимоги своїх користувачів.