Автор книги — професор, доктор медичних наук, спеціаліст в галузі психіатрії, психології та експериментального гіпнозу — знайомить читача зі складним, унікальним і суперечливим внутрішнім світом людей, яким гіпнотичний транс відкрив шлях до глибин позасвідомої сфери духовного життя і у життя яких вільно ввійшли древні, архетипічні образи, невідомі і недоступні раніше знання, переживання та відчуття. Отримані знання, які раніше були прихованими від свідомості, дали їм змогу активізувати резерви психіки, покращити психологічний стан і вийти на нову стадію розвитку особистості. У книзі представлені оригінальні методики занурення в трансові стани, які можуть бути використані лікарями для корекції і лікуванням соматичних і душевних розладів, а також тими, хто хоче застосовувати гіпноз в різних галузях професійної діяльності.
Колектив авторів-викладачів ВНМУ: Денесюк В. І., Афанасюк О. І., Барська О. В., Білоконна Н. С., Музика Н. О., Шмалій В. І.
.
В 2-й книзі вказаної серії висвітлено роль клініко-інструментальних та лабораторно-імунологічних предикторів у прогнозуванні ускладнень захворювань органів дихання, травлення, виділення та їх поєднань, проведено аналіз досягнень медицини в цьому напрямку за останні 15 років. Зроблений висновок, що прогнозування ускладнень внутрішньої та коморбідної медицини вивчено недостатньо. В більшості публікацій про несприятливий прогноз окремих внутрішніх хвороб немає предикторів прогнозування ускладнень. Тому назріла необхідність в найближчі 5-10 років на державному рівні розробити всеукраїнську програму вивчення предикторів прогнозування ускладнень хвороб внутрішньої медицини та їх ефективної профілактики. Книга адресована науковцям, лікарям внутрішньої медицини, сімейним лікарям та спеціалістам інших медичних професій.
Колектив авторів-викладачів ВНМУ: Шевчук В. І., Безсмертний Ю. О., Безсмертна Г. В.
.
В методичних рекомендаціях детально викладені питання походження, перебігу та діагностики післяампутаційного больового синдрому (фантомно-больового синдрому, місцевого остеоміодистрофічного синдрому, синдрому кукси малогомілкової кістки, хронічного гіпертензивно-ішемічного синдрому, тунельних нейропатій). З сучасних позицій висвітлені патогенетично обґрунтовані способи його профілактики та лікування.
Співавтори-викладачі ВНМУ ім. М. І. Пирогова: Дмитрієв Д. В., Назарчук О. А.
.
У посібнику представлено детальний опис базових методів репонарноі анестезії з використанням ультразвукового контролю. Перші три розділи присвячені основам використання ультразвуку, фармакологічним властивостям місцевих анестетиків та алгоритму дій при розвитку системної токсичності препаратів. Інформація наведена у вигляді схем і таблиць. Проілюстровано анатомію та соноанатомію ділянок блокад. За QR-кодами можна переглянути відеоуроки до підрозділів. Клінічний посібник призначений для лікарів-інтенсивістів, лікарів-інтернів, здобувачів вищої освіти, науковців.
Автор, керівник Центру психодіагностики та психокорекції кризових та дезадаптаційних станів кафедри психіатрії, наркології та психотерапії з курсом ПО Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова, обґрунтовує теоретико-методологічні засади спеціалізованої медикопсихосоціальної допомоги учасникам бойових дій, розкриває сутність спеціалізованої допомоги як соціального феномену та системи медичного забезпечення в нашій країні та у світовій практиці, її особливості в умовах геополітичних конфліктів; досліджує сучасний стан спеціалізованої медикопсихосоціальної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, особливості нормативно-правової бази та практичних дій щодо її забезпечення інституціями різного рівня: аналізує особливості державного регулювання процесів психо-соціальної реабілітації учасників бойових дій; надає практичні пропозиції щодо удосконалення інституціонального забезпечення та посилення кадрового потенціалу у сфері надання спеціалізованої медикопсихосоціальної допомоги. Для широкого кола лікарів, психологів, реабілітологів, спеціалістів відновлювальної медицини, соціальних працівників, волонтерів, військослужбовців. державних управлінців, наукових працівників, медичних страхових компаній, менеджерів.